Skupinová setkání, kurzy, workshopy

Každý sudý pátek
17:00-19:00
11.1., 25.1., 8.2., 22.2. ...


Anonymní matky

Psychoterapeutická a podpůrná skupina a společenství žen, které podstoupily umělé ukončení těhotenství, s jehož následky se obtížně vyrovnávají.

“Anonymní matky” cítí, že potřebují zpracovat pocity viny a hněvu, oplakat své ztráty, odpustit sobě i okolí, najít novou sebedůvěru a chuť znovu začít žít. Chtějí se navzájem podporovat na cestě za uzdravením sebe, svých vztahů a svého života, chtějí sdílet své zkušenosti, sílu a naději.

Vedou psychoterapeutky Jana Kučerová a Vlaďka Bartáková

cena 300,- Kč/setkání

Pro cestující z daleka je možné přespání na místě za 250Kč (lůžko s matrací, nutný vlastní spacák).

Před první návštěvou je třeba se přihlásit a zaplatit účastnický poplatek.

Setkání se uskuteční, pokud účast na konkrétním pátečním setkání potvrdí nejpozději v neděli alespoň čtyři účastnice.

Pravidelně
každý sudý čtvrtek
18:30 - 20:00

Večerní relaxace

Na setkání máte možnost vyzkoušet dvě různé relaxační a techniky: "ochutnat" můžete například Jacobsonovu progresivní relaxaci, Autogenní trénink, relaxace s imaginacemi, různá dechová cvičení, bioenergetická cvičení, jemné pohybové relaxace, techniky mindfulness a další.

Kromě praktických relaxačních cvičení si také si povídáme, jak jednotlivé metody fungují, kdy nebo proč naopak nefungují a jak překonávat obtíže. Relaxace vás naučí vědomému zklidnění, uvolnění, soustředění, všímavosti a laskavosti k sobě samým, zlepší váš vztah s vlastním tělem. 

Každé setkání je jedinečné, vždy mám připraveno více technik a vybírám podle potřeby a nálady relaxujících.

Vede Jana Kučerová

Cena 250Kč

Na každé jednotlivé setkání je třeba se u Jany přihlásit nejpozději ve středu do 18.hod. Kapacita je omezena na 3-10 relaxujících. 

 sobota 11.5.2019
9:30 - 17:00


Den matek pro (ne)matky

Podpůrné a léčivé setkání žen, které se vyrovnávají s traumatickou zkušeností interrupce.

Symbolicky spolu prožijeme “Den matek” a budeme se věnovat tématům viny, zodpovědnosti, hněvu i smutku a hledat odpuštění, smíření a vyrovnání se. Využijeme psychoterapeutické metody práce s tělem, arteterapie, imaginace, sílu sdílení, porozumění a ženské energie. Budeme tančit, mluvit, naslouchat, zpívat, plakat, hněvat se, odpouštět, psát i malovat, tvořit, pečovat o své potřeby a bolavá místa na duši, hledat svou jedinečnou roli ženy a matky, svou vnitřní sílu, sebedůvěru a naději.

Vedou psychoterapeutky Jana Kučerová a Vlaďka Bartáková 

Cena 1000Kč

Pro cestující z daleka je možné přespání na místě za 250Kč (lůžko s matrací, nutný vlastní spacák).

PÁTKY 9:30 - 11
od 14.2.2019


Kurz relaxačních technik

"Praktická pozitivní psychosomatika" - 8 setkání po 90min

Ucelený kurz relaxačních a mindfulness technik, který vás naladí do klidu, pohody a zdravého psycho-somatického fungování. 

Budeme se setkávat v malé skupince (4-10 lidí), abychom se mohli věnovat potřebám každého účastníka. Na setkáních budeme také průběžně opakovat a vracet se k již vyzkoušeným technikám, abyste se je opravdu dobře naučili a mohli využívat sami i v nepříznivých podmínkách. Také si budeme si povídat o propojení těla, mysli a emocí, a učit se, jak si neškodit stresem a jak rozvíjet radost, pohodu a zdraví v každodenním životě.

Vede Jana Kučerová

Cena 2600Kč za celý kurz

Připravujeme

NEDĚLE 24.2. 2019
9:30 - 17


Základy první psychické pomoci pro laiky

celodenní seminář

(připravujeme)

Vede Jana Kučerová

2. adventní neděle
9.12. 2019
9:30 - 17:00


Adventní setkání s tématem časné ztráty dítěte

"Přišla jsem o Tebe, stále Tě mám ve svém srdci.."

Jakkoli došlo k tomu, že jste se svým miminkem prožila jen krátký čas, rozumíme Vaší ztrátě a potřebě truchlení. Čas svátků bývá pro ty, kteří zažili ztrátu, náročnější než běžné dny. Pojďme se společně na blížící se Vánoce připravit - nalézt porozumění a být si vzájemně oporou.
Máte obavy z nacházejících svátků? Máte pocit, že poté, co jste přišla o miminko, už nic nemůže být jako dřív? Bude vám o Vánocích Vaše miminko chybět? Chcete se na svátky připravit, abyste je mohla prožít v opravdovém pokoji i přes bolest v srdci?
Zveme Vás na seminář plný podpory, praktických cvičení a nástrojů - prostor dostanou emoce, myšlenky i tělo.
V bezpečném a inspirujícím prostředí budeme sdílet, poskytovat si podporu, hledat způsoby, jak dobře být se ztraceným miminkem. Budeme si povídat, relaxovat, tvořit i tančit. Setkání se ženami, které rozumí, Vám pomůže nést to, čím procházíte.

Vedou: psychoterapeutky Jana Kučerová a Vlaďka Bartáková 

Cena 1000Kč

Pro cestující z daleka je možné přespání na místě za 250Kč (lůžko s matrací, nutný vlastní spacák).

 


Výchova kluků / Výchova holek

Seminář o specifikách vývoje klučičího a holčičího mozku. Srozumitelný a praktický návod, jak holkám a klukům rozumět a poznat, co kdy potřebují. 
Jedna věc je pro holky i kluky stejná: AKCEPTOVAT EMOCE POTŘEBUJÍ VŽDY. I to Vás naučíme. Nebo jak je přivést ke spolupráci.

(připravujeme)

Vede Vlaďka Bartáková