Skupinová setkání, kurzy, workshopy

Každý sudý pátek
17:00-19:00
2019: ... 5.4., 3.5., 17.5., 31.5., 14.6. ...

Anonymní (ne)matky

Psychoterapeutická a podpůrná skupina a společenství žen, které podstoupily umělé ukončení těhotenství, s jehož následky se obtížně vyrovnávají.

Vede psychoterapeutka Jana Kučerová “Anonymní (ne)matky” cítí, že potřebují zpracovat pocity viny a hněvu, oplakat své ztráty, odpustit sobě i okolí, najít novou sebedůvěru a chuť znovu začít žít. Chtějí se navzájem podporovat na cestě za uzdravením sebe, svých vztahů a svého života, chtějí sdílet své zkušenosti, sílu a naději.

Před první návštěvou je třeba se přihlásit a zaplatit účastnický poplatek. Setkání se uskuteční, pokud účast na konkrétním pátečním setkání potvrdí nejpozději v neděli alespoň čtyři účastnice.

cena 300 Kč     Přihlášky a informace: jana.kucerova@podkrovy.cz        Facebook Anonymní matky

Pro cestující z daleka je možné přespání na místě za 250Kč (lůžko s matrací, nutný vlastní spacák).

Pravidelně
každý sudý čtvrtek
18:30 - 20:00

Večerní relaxace

Vede psychoterapeutka Jana Kučerová

Na setkání máte možnost vyzkoušet dvě různé relaxační a techniky: "ochutnat" můžete například Jacobsonovu progresivní relaxaci, Autogenní trénink, relaxace s imaginacemi, různá dechová cvičení, bioenergetická cvičení, jemné pohybové relaxace, techniky mindfulness a další.

Kromě praktických relaxačních cvičení si také si povídáme, jak jednotlivé metody fungují, kdy nebo proč naopak nefungují a jak překonávat obtíže. Relaxace vás naučí vědomému zklidnění, uvolnění, soustředění, všímavosti a laskavosti k sobě samým, zlepší váš vztah s vlastním tělem. 

Každé setkání je jedinečné, vždy mám připraveno více technik a vybírám podle potřeby a nálady relaxujících. Pozor! Kapacita je omezena na 3-10

Cena 250Kč               Přihlášky a informace: jana.kucerova@podkrovy.cz

PÁTKY 9:30 - 11
od 23.3.2019

Praktická pozitivní psychosomatika

Vede psychoterapeutka Jana Kučerová

Ucelený kurz relaxačních a mindfulness technik, který vás naladí do klidu, pohody a zdravého psycho-somatického fungování.  8 setkání po 90min

Budeme pracovat v malé skupince (4-10 lidí), abychom se mohli věnovat potřebám každého účastníka. Na setkáních budeme také průběžně opakovat a vracet se k již vyzkoušeným technikám, abyste se je opravdu dobře naučili a mohli využívat sami i v nepříznivých podmínkách. Také si budeme si povídat o propojení těla, mysli a emocí, a učit se, jak si neškodit stresem a jak rozvíjet radost, pohodu a zdraví v každodenním životě.

Cena 2600Kč za celý kurz        Přihlášky a informace: jana.kucerova@podkrovy.cz

neděle 12.5. 2019
14:00 - 19:00


První psychická pomoc pro laiky

Vede Jana Kučerová

Znáte 5T? Umíte stabilizovanou polohu, umělé dýchání a masáž srdce? A přesto se cítíte trochu v rozpacích, když máte kamarádce ošetřit akutně „zlomené“ srdce? Nevíte kde a jak sebrat sílu, když se po…  všechno najednou?

Pět hodin našlapané „nalejvárny“ z psychologie a krizové intervence. Teoretické základy a praktické tipy jak rozpoznat a dobře zvládnout psychickou krizi u sebe i u druhých. Budete vědět, co dělat a co říkat, abyste pomohli (a také, hlavně, co nedělat a neříkat, abyste neublížili) sobě i blízkým, když prožívají něco těžkého.

Obsah kurzu: co je to psychická krize a jak jí rozpoznat * první psychická pomoc, kterou zvládne každý * co s panikou, vztekem, pláčem * kdy přivolat odborníka 

Cena: 700 Kč        Přihlášky a informace: jana.kucerova@podkrovy.cz

 semináře jsou organizovány externími pořadateli po celé republice

Výchova kluků / Výchova holek/ Sourozenecká rivalita

Vede lektorka a psycholožka Vlaďka Bartáková

Seminář o specifikách vývoje klučičího a holčičího mozku. Srozumitelný a praktický návod, jak holkám a klukům rozumět a poznat, co kdy potřebují. 
Jedna věc je pro holky i kluky stejná: AKCEPTOVAT EMOCE POTŘEBUJÍ VŽDY. I to Vás naučím. Nebo jak je přivést ke spolupráci.  

Semináře inzerují a organizují externí pořadatelé (mateřská centra, městská kulturní centra, spolky, soukromé osoby, firmy...) a v současnosti jsou dlouho dopředu vyprodané. 

Více informací: vladka.bartakova@volny.cz   nebo   Facebook Výchova kluků

Připravujeme

(termín připravujeme )

celodenní setkání 9:30 - 17h

Den matek pro (ne)matky

Podpůrné a léčivé setkání žen, které se vyrovnávají s traumatickou zkušeností interrupce.

Vede psychoterapeutka Jana Kučerová

Symbolicky spolu prožijeme “Den matek” a budeme se věnovat tématům viny, zodpovědnosti, hněvu i smutku a hledat odpuštění, smíření a vyrovnání se. Využijeme psychoterapeutické metody práce s tělem, arteterapie, imaginace, sílu sdílení, porozumění a ženské energie. Budeme tančit, mluvit, naslouchat, zpívat, plakat, hněvat se, odpouštět, psát i malovat, tvořit, pečovat o své potřeby a bolavá místa na duši, hledat svou jedinečnou roli ženy a matky, svou vnitřní sílu, sebedůvěru a naději.

Cena 1000 Kč    Přihlášky a informace: jana.kucerova@podkrovy.cz     Facebook Anonymní matky

Pro cestující z daleka je možné přespání na místě za 250Kč (lůžko s matrací, nutný vlastní spacák).

(termín připravujeme )

celodenní setkání 9:30 - 17h

Adventní setkání pro (ne)matky

Podpůrné a léčivé setkání žen, které se vyrovnávají s traumatickou zkušeností interrupce.

Vede psychoterapeutka Jana Kučerová

Máte obavy z nacházejících svátků? Máte pocit, že poté, co jste byla na potratu, už nic nemůže být jako dřív? Máte strach, jak snesete koledy opěvující narození, jak zvládnete sváteční čas s rodinou, s partnerem? Chcete se na svátky připravit, abyste je mohla prožít v opravdovém pokoji i přes bolest v srdci?
Čas svátků bývá pro ty, kteří se vyrovnávají s traumatem potratu a narušenými rodinnými vztahy, náročnější než běžné dny. V bezpečném a inspirujícím prostředí budeme sdílet zkušenosti a hledat způsoby, jak dobře být se sebou, se ztraceným dítětem, s lidmi kolem Vás. Budeme si povídat, relaxovat, tvořit i tančit. Setkání se ženami, které rozumí, Vám pomůže porozumět, odpustit, a s větším klidem nést to, čím procházíte.

Cena 1000 Kč    Přihlášky a informace: jana.kucerova@podkrovy.cz     Facebook Anonymní matky

Pro cestující z daleka je možné přespání na místě za 250Kč (lůžko s matrací, nutný vlastní spacák).